Sealing washer RDL-14X18X1-CU
Part number : RDL-14X18X1-CU
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-14X18X1-CU  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 18 mm and a thickness of 1 mm. It is made of COPPER.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-19 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-19
1 1
Deep groove ball bearing - 636-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 636-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    18  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    COPPER
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description