Sealing washer RDL-10X17X1-FIBRE
Part number : RDL-10X17X1-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-10X17X1-FIBRE  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 17 mm and a thickness of 1 mm. It is made of FIBRE.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-C3-SKF
Sealing washer - RDL-10X15X1-FIBRE GEN
SEALING WASHER RDL-10X15X1-FIBRE
E-clip - E-CLIP-5 GEN
E-CLIP E-CLIP-5
5 5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    17  MM
  • THICKNESS
    1  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description