Rotary shaft seal RB9-28X45X4-NBR-GAMMA
Part number : RB9-28X45X4-NBR-GAMMA
GAMMA
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference RB9-28X45X4-NBR-GAMMA  has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  32 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32004-X-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32004-X-Q-SKF
Lock nut - KM4-SKF SKF
LOCK NUT KM4-SKF
Rotary shaft seal - OAS-28X45X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X45X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RB9
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description