Rotary shaft seal RB9-17X34X4-NBR-GAMMA
Part number : RB9-17X34X4-NBR-GAMMA
GAMMA
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference RB9-17X34X4-NBR-GAMMA  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OA-17X34X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-17X34X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RB9
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description