Rotary shaft seal OAS-98X130X13-FPM
Part number : OAS-98X130X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-98X130X13-FPM  has an inner diameter of 98 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  15 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6017-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6017-2RS
Bearing inner race - LRT607045-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT607045-IKO
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    119  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description