Rotary shaft seal OAS-98X125X13-NBR
Part number : OAS-98X125X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-98X125X13-NBR  has an inner diameter of 98 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-58X80X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-58X80X10-NBR
Thrust ball bearing - 51120-SKF SKF
THRUST BALL BEARING 51120-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    86  G
Description