Rotary shaft seal OAS-95X145X13-NBR
Part number : OAS-95X145X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-95X145X13-NBR  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 145 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-95X145X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-95X145X13-NBR
Tapered roller bearing - 30307-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30307-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-130 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-130
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    143  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description