Rotary shaft seal OAS-95X110X10-FPM
Part number : OAS-95X110X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-95X110X10-FPM  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-10 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-10
Deep groove ball bearing - 61911-NTN NTN
DEEP GROOVE BALL BEARING 61911-NTN
Rotary shaft seal - CN-95X115X13-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL CN-95X115X13-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    58  G
  • PACKAGING
    1
Description