Rotary shaft seal OAS-90X140X10-NBR
Part number : OAS-90X140X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-90X140X10-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (23 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6018-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6018-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-140 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-140
4 4
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    120  G
Description