Rotary shaft seal OAS-90X125X13-NBR
Part number : OAS-90X125X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-90X125X13-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rotary shaft seal - OAS-90X125X13-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-90X125X13-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    96  G
  • PACKAGING
    1
Description