Rotary shaft seal OAS-90X110X7-NBR
Part number : OAS-90X110X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-90X110X7-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-42X62X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X62X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6304-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6304-SKF
Lock washer - MB20-SKF SKF
LOCK WASHER MB20-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    40  G
Description