Rotary shaft seal OAS-90X110X10-NBR
Part number : OAS-90X110X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-90X110X10-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-42X62X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-42X62X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-20-16 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-20-16
Tapered roller bearing - 33014-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 33014-JTEKT
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    57  G
Description