Rotary shaft seal OAS-9.50X22X5-NBR
Part number : OAS-9.50X22X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-9.50X22X5-NBR  has an inner diameter of 9.5 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
Rotary shaft seal - OAS-10X22X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-10X22X4-NBR
Deep groove ball bearing - 6000-LLU-CM-5K-NTN NTN
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-LLU-CM-5K-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    9.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description