Rotary shaft seal OAS-8X21X6-NBR
Part number : OAS-8X21X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-8X21X6-NBR  has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 629-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 629-2RSH-SKF
Ball - BA-8 GEN
BALL BA-8
8 8
Rotary shaft seal - OAS-8X19X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-8X19X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description