Rotary shaft seal OAS-85X130X12-NBR
Part number : OAS-85X130X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-85X130X12-NBR  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  39 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X95X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X95X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6017 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6017
Internal circlip - CIRCLIP-INT-50 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-50
2 2
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    122  G
Description