Rotary shaft seal OAS-80X170X13-NBR
Part number : OAS-80X170X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-80X170X13-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 170 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  48 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    170  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    229  G
  • PACKAGING
    1
Description