Rotary shaft seal OAS-80X130X12-NBR
Part number : OAS-80X130X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-80X130X12-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6314-C4-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6314-C4-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    114  G
Description