Rotary shaft seal OAS-80X125X10-NBR
Part number : OAS-80X125X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-80X125X10-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30306 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30306
External circlip - CIRCLIP-EXT-55 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-55
Rotary shaft seal - OAS-80X140X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X140X13-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    111  G
  • PACKAGING
    1
Description