Rotary shaft seal OAS-80X108X15-NBR
Part number : OAS-80X108X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-80X108X15-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 108 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  22 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X110X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X110X15-NBR
Tapered roller bearing - 29675-29620-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 29675-29620-JTEKT
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    800  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description