Rotary shaft seal OAS-80X100X12-NBR
Part number : OAS-80X100X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-80X100X12-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  36 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-80X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-80X100X10-NBR
Lock washer - MB10 GEN
LOCK WASHER MB10
Deep groove ball bearing - 61819-2RS-ZEN ZEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61819-2RS-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    55  G
  • PACKAGING
    1
Description