Rotary shaft seal OAS-76X102X12-NBR
Part number : OAS-76X102X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-76X102X12-NBR  has an inner diameter of 76 mm, an outer diameter of 102 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Rotary shaft seal - OA-76X102X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-76X102X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    76  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    102  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    63  G
  • PACKAGING
    1
Description