Rotary shaft seal OAS-75X95X8-FPM
Part number : OAS-75X95X8-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X95X8-FPM  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
  34 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-75X95X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X95X7-FPM
Lock nut - KM16 GEN
LOCK NUT KM16
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    48  G
Description