Rotary shaft seal OAS-75X90X8-NBR
Part number : OAS-75X90X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X90X8-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30210 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30210
Internal circlip - CIRCLIP-INT-140 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-140
4 4
Rotary shaft seal - OAS-35X47X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X47X7-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    29  G
Description