Rotary shaft seal OAS-75X106X6-NBR
Part number : OAS-75X106X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X106X6-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 106 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 65390-65320-NTN NTN
TAPERED ROLLER BEARING 65390-65320-NTN
Oil filled plain bronze bush - BNZ26-30-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ26-30-40
  • OUTSIDE DIAMETER
    106  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    48  G
Description