Rotary shaft seal OAS-75X100X14-NBR
Part number : OAS-75X100X14-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X100X14-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning roller bearing - 22212-E-SKF SKF
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22212-E-SKF
Rotary shaft seal - OAS-52X68X8-EPDM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-52X68X8-EPDM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    65  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description