Rotary shaft seal OAS-75X100X13-FPM
Part number : OAS-75X100X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X100X13-FPM  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (2 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-135X160X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-135X160X15-NBR
Deep groove ball bearing - 3309-ATN9-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 3309-ATN9-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description