Rotary shaft seal OAS-75X100X12-NBR
Part number : OAS-75X100X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-75X100X12-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X52X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-C3-SKF
Lock washer - MB10 GEN
LOCK WASHER MB10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    54  G
  • PACKAGING
    1
Description