Rotary shaft seal OAS-68X85X10-FPM
Part number : OAS-68X85X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-68X85X10-FPM  has an inner diameter of 68 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  15 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-68X85X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-68X85X10-NBR
Tapered roller bearing - S30204-ZEN ZEN
TAPERED ROLLER BEARING S30204-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    68  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
Description