Rotary shaft seal OAS-65X120X13-NBR
Part number : OAS-65X120X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-65X120X13-NBR  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  44 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6013 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6013
Internal circlip - CIRCLIP-INT-120 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-120
4 4
Rotary shaft seal - OAS-65X85X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X85X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    108  G
  • PACKAGING
    1
Description