Rotary shaft seal OAS-64X90X13-FPM
Part number : OAS-64X90X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-64X90X13-FPM  has an inner diameter of 64 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  5 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6209-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6209-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-33 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-33
Rotary shaft seal - OAS-45X72X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X72X10-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    72  G
Description