Rotary shaft seal OAS-64X85X12-NBR
Part number : OAS-64X85X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-64X85X12-NBR  has an inner diameter of 64 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - W09-SKF SKF
LOCK WASHER W09-SKF
Penetrant  - AEROSOL-500ML-SYSTEME-PROFESSIONNEL-WD40 WD40
PENETRANT AEROSOL-500ML-SYSTEME-PROFESSIONNEL-WD40
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    46  G
Description