Rotary shaft seal OAS-64X80X8-NBR
Part number : OAS-64X80X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-64X80X8-NBR  has an inner diameter of 64 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  43 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ40-50-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ40-50-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    64  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
Description