Rotary shaft seal OAS-62X90X13-FPM
Part number : OAS-62X90X13-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-62X90X13-FPM  has an inner diameter of 62 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 13 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X60X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X60X7-NBR
Deep groove ball bearing - 6211-C-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 6211-C-FAG
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    72  G
Description