Rotary shaft seal OAS-62X88X12-NBR
Part number : OAS-62X88X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-62X88X12-NBR  has an inner diameter of 62 mm, an outer diameter of 88 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X44X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X44X7-NBR
Tapered roller bearing - HR30306C-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING HR30306C-NSK
  • OUTSIDE DIAMETER
    88  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    52  G
Description