Rotary shaft seal OAS-58X82X12-NBR-NAK
Part number : OAS-58X82X12-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-58X82X12-NBR-NAK  has an inner diameter of 58 mm, an outer diameter of 82 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    58  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    82  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    47  G
  • PACKAGING
    1
Description