Rotary shaft seal OAS-54X78X13-NBR
Part number : OAS-54X78X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-54X78X13-NBR  has an inner diameter of 54 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  44 parts in stock (about 1 hour ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6208 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6208
External circlip - CIRCLIP-EXT-42 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-42
Rotary shaft seal - OAS-41.27X60.32X9.52-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-41.27X60.32X9.52-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    54  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    47  G
  • PACKAGING
    1
Description