Rotary shaft seal OAS-45X95X10-NBR
Part number : OAS-45X95X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X95X10-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  11 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - LS3552 GEN
THRUST WASHER LS3552
Rotary shaft seal - BC-75X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-75X100X10-NBR
Tapered roller bearing - 30209-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30209-TIMKEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    72  G
Description