Rotary shaft seal OAS-45X85X8-NBR
Part number : OAS-45X85X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X85X8-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  33 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-85 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-85
3 3
VK EC End cover - EC-85X10-NBR90 GEN
VK EC END COVER EC-85X10-NBR90
Tapered roller bearing - 30209-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30209-TIMKEN
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    53  G
Description