Rotary shaft seal OAS-45X80X8-NBR
Part number : OAS-45X80X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X80X8-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  32 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307-2RS
Rotary shaft seal - OAS-45X80X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X80X10-NBR
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    41  G
Description