Rotary shaft seal OAS-45X80X7-NBR
Part number : OAS-45X80X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X80X7-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  40 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-45X60X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X60X7-NBR
Thrust washer - AS4060 GEN
THRUST WASHER AS4060
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    39  G
Description