Rotary shaft seal OAS-45X75X8-NBR
Part number : OAS-45X75X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X75X8-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X90X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X90X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6009-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6009-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-20 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-20
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    35  G
Description