Rotary shaft seal OAS-45X75X12-NBR
Part number : OAS-45X75X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X75X12-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X47X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X47X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6208-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6208-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
Description