Rotary shaft seal OAS-45X75X10-FPM
Part number : OAS-45X75X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X75X10-FPM  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  22 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - HM88542-HM88510-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING HM88542-HM88510-TIMKEN
Rotary shaft seal - OAS-44X67X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-44X67X10-NBR
Thrust washer - AS6590 GEN
THRUST WASHER AS6590
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
Description