Rotary shaft seal OAS-45X74X10-NBR
Part number : OAS-45X74X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X74X10-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 74 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  21 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - LM501349-LM501310 GEN
TAPERED ROLLER BEARING LM501349-LM501310
Rotary shaft seal - OAS-44X67X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-44X67X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    74  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
Description