Rotary shaft seal OAS-45X69X10-NBR
Part number : OAS-45X69X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X69X10-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 69 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-48X62X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-48X62X8-NBR
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    69  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    32  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description