Rotary shaft seal OAS-45X100X10-NBR
Part number : OAS-45X100X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-45X100X10-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  21 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6309-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6309-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-100 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-100
3 3
Rotary shaft seal - OAS-62X120X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-62X120X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    80  G
  • PACKAGING
    1
Description