Rotary shaft seal OAS-42X62X10-ACM-CORTECO
Part number : OAS-42X62X10-ACM-CORTECO
CORTECO
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-42X62X10-ACM-CORTECO  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 10 mm. It is made of ACM.
  1 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    ACM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description