Rotary shaft seal OAS-39.700X66.680X9.530-NBR
Part number : OAS-39.700X66.680X9.530-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-39.700X66.680X9.530-NBR  has an inner diameter of 39.7 mm, an outer diameter of 66.68 mm and a thickness of 9.53 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-27X55X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-27X55X8-NBR
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    39.7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    66.68  MM
  • THICKNESS
    9.53  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description