Rotary shaft seal OAS-38X50X10.500-NBR-NAK
Part number : OAS-38X50X10.500-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-38X50X10.500-NBR-NAK  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 10.5 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    10.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description