Rotary shaft seal OAS-36X68X10-FPM
Part number : OAS-36X68X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-36X68X10-FPM  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 639194 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 639194
Rotary shaft seal - OAS-47X56X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-47X56X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
Description